آموزشگاه همراه ایرانیان مجری برگزاری دوره های تخصصی تعمیرات موبایل

آموزش تعمیر سنسور گوشی موبایل

در این بخش از آموزش تعمیرات موبایل به یکی از مهمترین بخش های گوشی های هوشمند می پردازیم که برای انجام تعمیرات آن و آموزش تعمیر سنسور گوشی موبایل نیاز است که آن را به طور کامل بشناسید ویاد بگیرید و بعد به چگونگی تعمیر آن بپردازیم.

لازم به ذکر است که در هرقسمت از گوشی های شما برای اینکه کارایی آن هرچه بیشتر هوشمندانه شود، سنسوری قرار داده شده، به عبارت دیگر از سنسور های مختلفی برای بالا بردن کارایی دیوایس هوشمند گوشی استفاده می شود و گوشی شما بدون این سنسور ها خیلی از کارایی های خود را از دست می دهد و به یک گوشی ساده و کم کارایی تبدیل می شود و دیگر هوشمند محسوب نمی شود.

سنسور ها بخش مهمی از گوشی های هوشمند شما را شامل می شوند مانند سنسور اثر انگشت، سنسورحرکت سنجی، سنسور خاموش شدن صفحه گوشی هنگام صحبت کردن با تلفن و خیلی از سنسور های دیگر که گوشی شما را هوشمندتر میکند و گوشی های شما بدون آنها یک چیزی کم دارند.

در این بخش برای آموزش تعمیر سنسور گوشی موبایل لبتدا به معرفی چند نوع سنسور می پردازیم  به دلیل اینکه برای تعمیر گوشی های موبایل مورد نیاز است که به آنها شناخت پیدا کنیم.

 • سنسور شتاب سنج

این سنسو نقش محاسبه گر شتاب را عهده دار است. یعنی وظیفه آن محاسبه شتاب گوشی است. زمانی که دستگاه موبایل را حرکت می دهید یا به سمت های مختلف می چرخانید شتاب دستگاه تغیر می کند که این سنسور تغیرات حرکت و یا ثابت بودن حرکت گوشی شما را می سنجد.

 • سنسور تشخیص فاصله های نزدیک

محل قرار گرفتن این سنسور دقیقا کنار بلندگو های صحبت کردن با تلفن همراه است. به دلیل اینکه وظیفه آن این است که بفهمد شما با تلفن صحبت می کنید یا خیر زیرا زمانی که شما با تلفن در حال مکالمه هستید باید صفحه گوشی خاموش شود که این تشخیص وظیفه این نسور است.

 • سنسور مغناطیس سنج

این سنسور همان طور که از اسمش آشکار است وظیفه آن تشخیص میزان مغناطیسی است که در برنامه هایی نظیر قطب نما از این سنسور استفاده می شود که موقعیت جغرافیایی را تشخیص و مسیر درست را بیابد.

 • سنسور روشنایی

از این سنسور برای تشخیص میزان روشنایی محیط اطراف در گوشی استفاده می شود. گوشی همراه شما این اطلاعات را ازطریق این سنسور دریافت می کند و میزان نور صفحه نمایش شما را تنظیم می کند. لازم به ذکر است که این کارایی زمانی است که شما گوشی خود را رو تنظیم خودکار نور صفحه گذاشته باشید.

 • سنسور تشخیص اثر انگشت:

این سنسور برای تشخیص اثر انگشت ذخیره شده در گوشی است و برای شناسایی اثر انگشت کاربران به کار می رود که یکی از با امنیت ترین راه های قفل گوش  که باز کردن آن هم تنا برای کاربر شناسایی شده بسیار راحت است.

سنسور های بسیار زیاد دیگری نیز وجود دارد که هرکدام کارایی های قابل ذکری دارند که در این قسمت با چند سنسور مهم گوشی آشنا شده اید و یک گام  از آموزش تعمیر سنسور موبایل را پشت سر گذاشته اید.

آموزش تعمیر سنسور گوشیآموزش تعمیر سنسور گوشی موبایل

 

 

 

 

 

 

 

 

 

انواع مختلف مشکلات پیش آمده برای سنسورهای گوشی موبایل و آموزش تعمیر آن:                         

 • هنگام مکالمه صفحه خاموش نمی شود: ابتدا از تمیز بودن محل عبور نور سنسور مکالمه مطمئن شوید سپس سنسور مکالمه را تعویض نمایید.

 • سنسور G کار نمی کند: سنسور g تعویض شود.

 • سنسور اثر انگشت کار نمی کند: ابتدا منوى گوشى را چک کنید. سپس اتصال فینگر پرینت را تست نمایید. در انتها خود سنسور اثر انگشت را تعویض نمایید.

 • سنسور gps کار نمی کند: ابتدا منوى گوشى را چک کنید سپس سنسور مربوط به gps تعویض شود.

 • چرخش گوشی کار نمی کند: ابتدا در منوى گوشى قسمت چرخش را فعال کنید. سپس سنسور چرخشى را تعویض نمایید.

 • به محض شماره گیری صفحه خاموش می شود: ابتدا از تمیز بودن محل عبور نور سنسور مکالمه اطمینان حاصل کنید. سپس خود سنسور مکالمه را تعوض نمایید. این ایراد ممکن است به علت نبودن یا معیوب بودن پلاستیک دور سنسور نیز بوجود بیاید.

5.0/5 (1 رای)
واتسآپتماس با ما