آموزشگاه همراه ایرانیان مجری برگزاری دوره های تخصصی تعمیرات موبایل

آموزش تعمیر مشکل ارسال صدا گوشی موبایل

 

زمانی که شما با مشکل ارسال صدا گوشی موبایل مواجه می شوید این معنی را دارد که در حین مکالمه تلفنی شما صدای طرف مقابل را می شنوید ولی طرف مقابل صدای شما را ندارد و نمی شنود. این نوع از مشکلات گوشی تقریبا در اکثر مواقع زمانی اتفاق می افتد که شما منتظر یک تماس بسیار مهم هستید، این چنین نیست؟ جالب نیست که همیشه زمان بدی این مشکل به سراغ ما می آید.

اما جای نگرانی نیست این مشکل به راحتی حل می شود. مشکل ارسال صدا و کارنکردن میکروفن گوشی موبایل می تواند به چند دلیل ایجاد شده باشد. اما قبل از اینکه موبایل خود را برای تعمیر ببرید راهنمایی های زیر را مطالعه فرمایید

در گام اول از آموزش تعمیر مشکل ارسال صدای گوشی موبایل و رفع مشکل میکروفون نیاز به پادگیری چند تنظیم ساده دارید:

نکته : قبل از شروع و رفع ایرادات میکروفون و ارسال صدا اطمینان پیدا کنید که دستگاه شما به هدفون با هدست بلوتوث وصل نباشد و این که بعد از چک کردن و جدا کردن هدست مطمئن شوید که مشکل ارسال صدا از آن ها نبوده باشد.

  1. خاموش و روشن کردن گوشی موبایل جهت رفع مشکل:

اولین و سریع ترین راه حل ممکن برای رفع مشکل ارسال صدا، خاموش و روشن کردن گوشی است به طوری که  باتری آن را جدا کنید. دارندگان گوشی هایی که امکان جدا کردن باتری را ندارند فقط گوشی را خاموش و روشن کنند. پس از انجام این کار گوشی را روشن کرده و فیکروفون را چک کنید . امیدوارم مه مشکل ارسال صدا و میکروفن حل شده باشد اگر که نشد پس بروید سراغ راه حل های دیگر.

  1. خلاص شدن از دست نرم افزار های اضافه و متفرقه :

کاهی اوقات مشکلات میکروفن و عدم ارسال صدا ممکن است به دلیل وجود نرم افزار های اضافی، متفرقه ئو ناشناس پیش آمده باشد که برای رفع این مشکلات باید آن ها را شناسایی کرده و حذف کنید.ک

  1. جدا کردن هدست  و هندزفری بلوتوث:

در اکثر مواقع مشکل ارسال صدا به دلیل وجود یک سری لوازم جانبی مانند هدست و هندزفری بلوتوث است که به موبایل شما متصل شده و اختلالی بین وضعیت خروجی صدا ایجاد می کند.

  1. بازگشت به تنظیمات کارخانه که تقریبا آخرین راه جهت حل مشکل می باشد:

قابل قبول است که هیچ فردی مایل به چنین کاری نیست و اینکه شما هرچقدر هم از اطلاعات خود پشتیبان بگیرید باز هم یک سری اطلاعات شما جا می ماند و تنظیمات شخصی گوشی هم به حالت اول باز می گردد و این اتفاق برای شما بسایر ناراحت کننده است اما گاهی اوقات فقط برگشت به تنظیمات اولیه کارخانه می تواند چاره حل مشکل و کارساز در حل آن باشد و مشکل ارسال صدا را برطرف نماید، پس می توان گفت که ارزشش را دارد.

حال ببینیم بعد از انجام دادن هر یک از این سه گزینه مشکل گوشی شما رفع شد؟ میکروفون کار می کند؟ مشکل ارسال صدا رفع شد؟ یا خیر

اگر چنانچه هنوز میکروفون مشکل دارد شما دیگر باید آن را به دست تعمیر کاران بسپارید.

 

 

آموزش تعمیر مشکل ارسال صدا موبایلآموزش تعمیر مشکل ارسال صدا موبایل

 

 

 

 

 

 

 

 

انواع مختلف مشکلات پیش آمده برای صدای موبایل و مشکل ارسال صدای گوشی موبایل و آموزش راه های تعمیر آن:

  • صدای میکروفن خشش خشش دارد: میکروفون باید تعویض گردد

  • صدا ارسال نمی شود: ابتدا میکروفون تعویض  شود سپس قطعات مدار میکروفون و آی سی درایو تعویض گردد.

  • ارسال صدا ضعیف است: ابتدا محل عبور صدا تا میکروفون را تمیز نمایید. در صورت برطرف نشدن میکروفون را تعویض نمایید. سپس قطعات مسیر میکروفن و آی سی درایو آن را تعویض دکنید.

 

2.1/5 (19 رای)
واتسآپتماس با ما