آموزشگاه همراه ایرانیان مجری برگزاری دوره های تخصصی تعمیرات موبایل

ویبره گوشی یک قابلیت با ارزش است که کاربران گوشی می توانند بدون استفاده از صدای گوشی و فقط با لرزش آن از تماس های دریافتی، پیام ها و اعلانات دیگر با خبر شوند و به آن پاسخ دهند. ویبره گوشی برای اوقاتی که نمی خواهید صدای گوشی بالا بیاید ولی می خواهید از تماس ها و پیام ها مطلع شوید بسیار کاربرد دارد زیرا اگر گوشی را به صورت سایلنت نگه دارید ممکن از متوجه تماس های گوشی نشوید. اگر چنانچه این قابلیت از کار بیوفتد ممکن است کار شما سخت شود پس باید بلا فاصله آن را تعمیر کنید.

گام اول از آموزش تعمیر مشکل ویبره گوشی، شناخت سر منشا مشکل است و این که بفهمید دقیقا چه مشکلی برای گوشی پیش آمده که ویبره آن قطع شده است.

آموزش تعمیر مشکل ویبره گوشی موبایل

سه مورد از اشکالاتی که در ویبره گوشی پیش می آید:

از کار افتادن ویبره گوشی به طور کامل

از کار افتادن ویبره گوشی بعد از به روز رسانی

قطع و وصل شدن ویبره گوشی

لرزش موبایل از کجا می آید:

لرزش موبایل از طریق قطعه ای که در گوشی است و ویبراتور نام دارد به وجود می آید. وقتی که گوشی زنگ می خورد و با آن زنگی که به صدا در می آید همزمان ویبراتور شروع به فعالیت کرده و گوشی را به لرزه در می آورد.

موتور ویبره گوشی چیست:

یک قطعه ساده است که مسئولیت ویبره و لرزش گوشی را بر عهده دارد که یکی از ساده ترین قطعه های گوشی موبایل محسوب می شود.وقتی که موتور ویبره به حرکت در می آید لرزش گوشی ایجاد می شود که علت آن حرکت نقطه ثقل این قطعه با سرعت بالا در دستگاه است که لرزش را ایجاد و ویبره را فعال می کند .

آموزش تعمیر مشکل ویبره گوشی موبایلویبره

 

 

 

 

 

آموزش تعمیر مشکل ویبره گوشی موبایل

ابتدا در منوی گوشی، از صحت روشن بودن ویبره اطمینان حاصل نمایید. سپس ویبره را تست کنید. برای تست ویبره آن را به منبع 5/1 ولت وصل کنید که ببینید ویبره کار می کند یا خیر. سپس محل اتصال ویبره را چک نمایید و در انتها آی سی درایو آن را بررسی کنید.

انواع مختلف مشکلات پیش آمده برای ویبره گوشی موبایل و آموزش تعمیر آن:

ویبره گوشی خود به خود و متوالی می زند: این ایراد بیشتر در گوشی های آبخورده بوجود می آید. برد گوشی را کاملا چک کنید و قطعات آبخورده را سرویس و یا تعویض کنید.

ویبره گوشی ضعیف شده است: ابتدا خود ویبره تعویض شود سپس قطعات مسیر ویبره و آی سی درایو را بررسی کنید.

ویبره گوشی بد کار می کند: این ایراد از معیوب بودن خودت ویبره است که باید تعویض شود

3.0/5 (1 رای)
واتسآپتماس با ما