آموزشگاه همراه ایرانیان مجری برگزاری دوره های تخصصی تعمیرات موبایل

میکروفون یک قطعه ای از گوشی است که از طریق آن، صوت به دستگاه منتقل می شود و یکی از مهمترین قطعات گوشی و تبلت است که اگر آسیب ببیند دستگاه شما ناقص می شود چون نصف کارایی هرگوشی و تبلتی قابلیت صحبت کردن با آن است.

از مهم ترین دلایلی که ممکن است با آن میکروفون گوشی موبایل به مشکل بربخورد و خوب کار نکند، ورود آب یا خاک و غبار، ضربه خوردگی، بهم ریختگی تنظیمات است که باعث می شود میکروفون گوشی خراب شود.

دلایل مختلفی می توانند باعث شوند که میکروفون گوشی از کار بیوفتد اما اصلی ترین آن ها همان سه دسته ای است که به آن اشاره کردیم.

آموزش تعمیر میکروفون گوشی موبایل

چند اقدام اولیه برای آموزش تعمیر میکروفون گوشی موبایل

  1. خاموش و روشن نمودن گوشی موبایل
  2. قرار دادن گوشی در حالت saf mod (حالت امن)
  3. جدا نمودن اتصال هدست از گوشی
  4. انجام تنظیمات کارخانه

توضیحات مختصری در باره این اقدامات

  1. یکی از اولین راه کار هایی که همیشه در مواجه شدن با ایرادات گوشی انجام می دهیم خاموش و وشن کردن آن است که گاهی اوقات بی اثر نیست. چنانچه گوشی شما قابلیت جدا شدن باطری را داشت که  بهتر است از این راه خاموش کنید ولی اگر قابلیت جدا شدن باطری نبود با نگه داشتن دکمه پاور آن را خاموش کنید
  2. دومین راه کار قرار دادن گوشی در حالت safe mod است که به آن حالت امن گفته می شود. زیرا شما احتمال دلرد یک سری نرم افزار را در گوشی خود نصب کرده باشید که چندی از آن ها مخرب باشند یا در میکروفون شما مشکل ایجاد کرده باشد. اما این حالت آن ها را شناسایی می کنهد و اضافی ها را متوقف می نماید.
  3. راه سوم جدا نمودن هدست از گوشی موبایل است زیرا ممکن است که خود آن باعث اختلال در میکروفون باشد. بعد از آن که اتصال هدست را قطع کردید دوباره میکروفون را چک نمایید، ممکن است مشکل برطرف شده باشد.
  4. آخریت راهی که قبل از مراجعه به تعمیر کار می توانید انجام دهید بردن به تنظیمات اولیه کارخانه است. با این کار گوشی به حالت اولیه خود و به اصطلاح به تنظیمات کارخانه برگشته و ممکن است مشکل میکروفون گوشی نیز برطرف شود. اما باید گفت که تمامی اطلاعات درئن گوشی موبایلتان نیز پاک می شود.

میکروفون گوشیمیکروفون موبایل

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

انواع مختلف مشکلات پیش آمده برای میکروفون گوشی موبایل و آموزش تعمیر آن:

ابتدا از عدم مشکل نرم افزاری مطمئن شوید سپس از لیست زیر راه حل مشکل را بیابید.

صداى ضبط شده خش خش دارد: ابتدا مشکل نرم افزاری را بررسی کنید. در صورت برطرف نشدن خش خش صدا میکرفون تعویض شود. اگر هنوز مشکل صدا برقرار بود ابتدا قطعات مسیر مربوط ب میکرفن  ۱ و ۲ چک شود و سپس آی سی صوت تعویض شود.

صداى ضبط شده ضعیف است: ابتدا سوراخ های مربوط به میکرفن بررسی شود که گرفتگی نداشته باشد. آن را تمیز کنید. در صورتی که مشکل برطرف نشد میکرفن را تعویض کنید. اگر هنوز مشکل باقی است قطعات مسیر مربوط ب میکروفن  ۱ و ۲ را چک کنید. در نهایت آی سی صوت تعویض شود.

صداى ضبط شده منقطع است: میکروفون را تعویض کنید. در صورتی که مشکل برطرف نشد خازن ها و سلف های مسیر میکرفن ۱ و ۲ را چک کنید. در نهایت آی سی صوت تعویض شود.

صدا ضبط نمی کند: ابتدا میکروفن گوشی تعویض شود. سپس قطعات مسیر مربوط ب میکرفن  ۱ و ۲ چک شود. در نهایت اقدام به تعویض آی سی نمایید.

 

4.3/5 (3 رای)
واتسآپتماس با ما