آموزشگاه همراه ایرانیان مجری برگزاری دوره های تخصصی تعمیرات موبایل

آموزش تعمیر گوشی موبایل خاموش

 

گام اول در آموزش تعمیر گوشی موبایل خاموش روش تشخیص آن، عیب یابی و سپس تعمیر گوشی خاموش است

 • تشخیص:

برای پیدا کردن مشکل گوشی خاموش شده دستگاه را به منبع تغذیه وصل کرده و جریان کشی می کنیم، که در این حالت دستگاه اعداد مختلفی را نمایش میدهد که هر یک از اعداد به معنی ایراد خاصی در گوشی می باشد. 1.  اگر عدد روی دستگاه منبع تغذیه از 5 صدم  تا 12صدم را نشان داد پس مشکل از هارد گوشی می باشد. 2.  اگر عدد نمایش داده شده روی 15 صدم بود پس مشکل از CPU گوشی می باشد. 3.  همچنین نمایش اعداد 33 صدم و 24 صدم نیز امکان وجود مشکل هارد را دارد و همینطور به ترتیب اعداد دیگری که هرکدام از آن ها نشانگر مشکل خاصی در گوشی می باشد. بعد از تشخیص  ایراد گوشی شروع به تعمیر و رفع اشکال دستگاه می کنیم که در بعضی مواقع مشکل از هارد گوشی می باشد و نیاز به تعویض دارد.

 • تعویض هارد:  

برای تعویض هارد گوشی اول چک می شود که مارک و مدلی از هارد که به گوشی میخورد در بازار موجود است یا خیر. به دلیل این که هارد خریداری شده یا باید از مدل هارد خود گوشی باشد یا باید بنا به تجربه تعمیر کار مدلی باشد که به نوع گوشی و هارد قدیمی با دستگاه سازگار شود. (در اینجا تعمیر کار طبق تجربه حرفه ای خود تشخیص می دهد که چه نوع هارد را باید انتخاب کند که به درستی روی دستگاه جواب دهد). مرحله بعد از تشخیص و تعویض هارد که تعمیر سخت افزاری گوشی محصوب میشود، تعمیرات نرم افزاری می باشد نرم افزاری: بعد از تعویض هارد گوشی یک سری نرم افزار است که باید زده شود 1.  اولی دامپ خود هارد است که باید هارد پروگرام شود. 2.  بعد از آن دستگاه روی آرم بالا می آید که در این مرحله باید گوشی فلش شود. 3.  در محله آخر گوشی ه طور کامل بالا می آید که در اینجا باید سریال زده شود که دستگاه سیم کارتت را بخواند. دستگاهی که مشکل خرابی هارد دارد به سه شکل خرابی خود را نشان میدهد: 1.  دستگاهی که به طور کامل خاموش شده باشد: که در این حالت با استفاده از منبع تغذیه  و اعداد نشان داده شده مشخص می شود که مشکل اصلی گوشی از چه قسمتی است. 2.  دستگاهی که روی آرم است: در این حالت گوشی فلش می شود و اگر باز هم بعد از فلش کردن، گوشی بالا نیامد و تعداد ارورر های مربوطه را نشان داد باز هم مشکل از هارد گوشی می باشد. 3.  دستگاهی که روشن است: در این حالت اطلاعات از درون گوشی به هیچ عنوان پاک نمیشود. یعنی اگر عکس، برنامه، فیلم، اطلاعات یا هرچیز دیگری را از گوشی پاک باز میبینید که سرجای خود هستند یا حتی اگر گوشی خود را ریست کنید باز هم چیزی پاک نمی شود. در اینجا مشخص می شود که مشکل از هارد گوشی می باشد.

نکته: برای رفع خاموشی باید ابتدا بوت دستگاه ترمیم شود در صورت جواب نگرفتن باید هارد دستگاه تعویض شود در مواردی که cpu دستگاه مدیاتک میباشد این مشکل ممکن است به علت آپدیت ناقص یا فلش شدن نادرست دستگاه باشد که در 50 درصد موارد مشکل خاموشی با رایت کردن بوت دستگاه رفع میشود.

 

 

آموزش تعمیر گوشی موبایل خاموشآموزش تعمیر گوشی موبایل خاموش

 

 

 

 

 

 

 

انواع مختلف مشکلات پیش آمده برای گوشی موبایل که منجر به خاموشی می شود و آموزش تعمیر آن:

 • گوشی هنگام کارکردن هنگ می کند و خاموش می شود :  ابتدا باترى دستگاه چک شود سپس دستگاه را فلش کنید. ممکن است ایراد از cpu نیز باشد.

 • گوشی وقتی wifi یا  Bluetooth روشن می شود، خاموش می شود: ابتدا باترى دستگاه چک شود سپس آى سى واى فاى، بلوتوث تعویض گردد.

 • گوشی به استند بای میرود و خاموش می شود: دستگاه را فلش کنید.

 • گوشی با یک ضربه کوچک خاموش می شود: ممکن است باترى در جاى خود شل باشد و یا کانکتور باترى شُل شده باشد و یا لحیم سردى دارد.

 • گوشی بعد از ویبره زمان می بر د تا روشن شود: دستگاه را فلش کنید.

 • گوشی فقط ویبره می زند ولی روشن نمی شود: درصورت امکان گوشی را فلش کنید. در صورت عدم رفع مشکل هارد دستگاه معیوب است.

 • فقط تا آرم گوشی روشن می شود: ابتدا دستگاه فلش شود. در صورتی که مشکل حل نشد، هارد دستگاه را تعویض کنید.

 • گوشی یک لحظه روشن می شود سپس خاموش می شود: ابتدا باترى گوشى را چک کنید سپس به لحاظ نرم افزاری آن را بررسی کنید.

 • وقتی gprs روشن می شود گوشی خاموش می شود: ابتدا باترى دستگاه چک شود درصورت برطرف نشدن مشکل آى سى مولود به gprs تعویض شود.

 • گوشی روشن نمی شود: ابتدا با یک شارژر سالم گوشی خودرا کامل شارژ کنید اگر بعد از شارژ کامل روشن نشد ابتدا دکمه پاور را به همراه دکمه های صدا با هم فشرده و نگه دارید. اگر با این کار هم دستگاه شما روشن نمیشود باید به یک تعمیرگاه گوشی تلفن همراه مراجعه کنید.

1.5/5 (4 رای)
واتسآپتماس با ما